Corner Plaza
Konya Yolu, Ankara
Ticaret, Ofis, Konaklama
124000 m2
Tasarım Süreci

Corner Plaza, yoğun bir ticaret bölgesinin ve ana karayolunun kesişiminde, önemli bir arter üzerinde bulunur. Proje, çevrenin yoğun trafik ve gürültü kirliliğinden korunmuş, yaya dostu bir kamusal alan yaratmayı amaçlıyor.

Kompleks üç ana öğeden oluşur; ofis kulesini, şehir oteli ve zemin seviyesindeki plaza; restoranlar ve dükkanlar. Ofis kulesi, insan ölçeğini dikkate alarak şehir siluetinde yer almayı amaçlıyor. İnsan ölçeğinden kent ölçeğine geçişi korumak için, kübik ofis birimleri teraslar ve doğal havalandırma ile yüksek, homojen cam cepheye dönüşür. Diğer taraftaki otel bloğu, arkadaki sokaktan bağımsız olarak çalışan mahalle dokusunun sürekliliğini oluşturuyor.

Bu iki ana bloğa üçüncü bir dokunuş, karayolunun devamını anayola bağlayan ticari bloklardır. Bu kütle kompleksi trafik gürültüsünden ve sesinden korur; aynı zamanda bir totem olarak çalışır. Bununla birlikte, kompleks formları iki ana yolu, iki farklı seviyede ve iki farklı ölçekte birbirine bağlayan zengin bir yaya avlusu oluşturuyor.

PROJE BİLGİLERİ
KAPAT